IRAP

IRAP I Orthokine, IRAP II Arthrex, Artroproteza, Noltrex Skuteczne leczenie chorób stawów psów.

IRAP I oraz IRAP II – antidotum na zwyrodnienia stawów

Nasza przychodnia weterynaryjna jako jedna z nielicznych w okolicy oferuje nowoczesną metodę leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej, zwyrodnień i zapaleń stawów – Orthokine®vet, IRAP II. Ta innowacyjna technika, z powodzeniem stosowana u ludzi, pozwala zlikwidować również uciążliwe dolegliwości związane z dysplazją stawów biodrowych i łokciowych, zwyrodnieniem kręgosłupa, uszkodzeniem ścięgien, a także często stosowana jest jako terapia regeneracyjna w leczeniu pooperacyjnym. Jej największą zaletą jest długotrwała likwidacja bólu, która umożliwia zwierzęciu powrót do normalnego funkcjonowania.

Na czym polega leczenie stawów metodą IRAP?

Jest to naturalna i bezpieczna metoda, w której wykorzystuje się krew pacjenta. Nie wymaga interwencji chirurgicznej i nie obciąża organizmu psa. Z pobranej krwi laboratoryjnie wytwarza się autologicznie inkubowaną surowicę, która zawiera cytokiny i czynniki wzrostu. Substancje te hamują rozwój stanu zapalnego oraz wstrzymują postępowanie niszczenia tkanki chrzęstnej. Leczenie polega na miejscowym wstrzyknięciu surowicy wykonywanym w serii zabiegów (3-4), a jego efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny utrzymuje się przez 2-4 lata. IRAP I oraz IRAP II polecamy szczególnie w przypadku, gdy zawiodło leczenie farmakologiczne i chcą Państwo oszczędzić zwierzęciu interwencji chirurgicznej, lub gdy ze względu na stan zdrowia nie mogą przebyć operacji.

Artroproteza

W przychodni bezpośrednio do chorego stawu wstrzykujemy syntetyczną wiskoprotezę przywracającą właściwości płynu stawowego oraz redukującą tarcia. Hydrożel amortyzuje siły działania w stawie pomagając zachować integralność chrząstki. W implancie dzięki obecności jonów srebra następuje supresja kolonizacji mikrobiologicznej. Dzięki powolnemu procesowi biodegradacji usprawnia funkcję stawu na okres dwóch lat. Implantacja polega na dokonaniu iniekcji dostawowej z efektem natychmiastowym. Preparat Noltrex jest dostępny na stałe w naszej przychodni.

 

 

 Pozostałe nasze usługi: