Paszporty

Podróżowanie wraz z pupilami poza granice naszego kraju stało się codziennością.  Nie zawsze jednak jako właściciele psów, kotów oraz fretek zdajemy sobie sprawę, że nasze zwierzę, by opuścić kraj, musi posiadać wcześniej przygotowany paszport zwierzęcia domowego.

Niehandlowe podróże po krajach Unii Europejskiej wymagają od właścicieli zwierząt domowych posiadania paszportu zwierzęcia, a także trwałego oznakowania (poprzez mikrochip/transporder lub trwały tatuaż wykonany przed 03.07.2011) i aktualnegoszczepienia przeciwko wściekliźnie (uznaje się szczepienie za aktualne w przypadku, gdy zostało wykonane na co najmniej 21 dni przed wyjazdem u zwierzęcia powyżej 12 tygodnia życia).

Paszporty dla kota , psa oraz innych zwierząt

Paszport to najważniejszy dokument identyfikacyjny umożliwiający psom, kotom oraz fretkom podróżowanie pomiędzy krajami członkowskimi UE. Jego wzór określa rozporządzenie 577/2013, w którym znajdziemy również wzór paszportu przysługującemu zwierzętom towarzyszącym. Pomimo powszechnie panującej opinii paszport nie musi być wyposażony w zdjęcie zwierzęcia, jest to element nieobowiązkowy, jednak bardzo często dodawany do paszportu podczas jego wydawania przez uprawnionego lekarza weterynarii.

W naszej przyjaznej zwierzętom przychodni również posiadamy uprawnienia do wydawania paszportów dla psów, kotów oraz fretek podróżujących ze swoimi właścicielami w celach niehandlowych (np. na wspólny wypoczynek, międzynarodową wystawę psów rasowych itp.). Po więcej informacji na temat paszportów zapraszamy na stronę Głównego Inspektoratu Weterynarii.

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/podroze-ze-zwierzetami-towarzyszacymi

Bardzo chętnie udzielimy Państwu potrzebnych informacji również telefonicznie oraz podczas kontaktu bezpośredniego. Zapraszamy!

Zobacz pozostałe nasze usługi: