Ortopedia

W naszej przychodni oferujemy najnowszą metodę leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego u psów i kotów - TTA Rapid. Od 2013 roku metoda ta zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Stanowi doskonałą alternatywę dla starszych metod i pomaga szybko osiągnąć cel jakim jest powrót zwierzęcia do pełnej aktywności. TTA – Rapid jest mniej inwazyjne chirurgicznie, nie ma ograniczeń wiekowych oraz może być wykorzystane u każdej rasy.

 

Dysplazja bioder i nowoczesna diagnoza

PennHIP wczesna diagnostyka dysplazji stawów biodrowych jest metodą, pozwalającą ocenić jakość bioder psa następnie określić ryzyko ich dysplazji.  Idealnym momentem na ocenę bioder jest okres między 5-6 miesiącem życia. Wykonuje się trzy zdjęcia w różnych ekspozycjach pod znieczuleniem ogólnym.

 

Ortopedia regeneracyjna – IRAP, Northex


W naszej przychodni, jako jednej z nielicznych w Polsce, oferuje nowoczesną metodę leczenia uszkodzeń chrząstki stawowej, zwyrodnień i zapaleń stawów – Orthokine®vet  IRAP. Ta innowacyjna technika, pozwala zlikwidować również uciążliwe dolegliwości związane z dysplazją stawów biodrowych i łokciowych, zwyrodnieniem kręgosłupa, uszkodzeniem ścięgien, a także często stosowana jest jako terapia regeneracyjna w leczeniu pooperacyjnym. Jej największą zaletą jest długotrwała likwidacja bólu, która umożliwia zwierzęciu powrót do normalnego funkcjonowania.

 

Na czym polega leczenie stawów metodą IRAP?


Procedura to naturalna i bezpieczna metoda, w której wykorzystuje się krew pacjenta. Nie wymaga interwencji chirurgicznej i nie obciąża organizmu psa. Z pobranej krwi laboratoryjnie wytwarza się autologicznie inkubowaną surowicę, która zawiera cytokiny i czynniki wzrostu. Substancje te hamują rozwój stanu zapalnego oraz wstrzymują postępowanie niszczenia tkanki chrzęstnej. Leczenie laboratoryjne polega na miejscowym wstrzyknięciu surowicy wykonywanym w serii zabiegów (3-4), a jego efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny utrzymuje się przez 2-4 lata. IRAP oraz Northex polecamy szczególnie w przypadku, gdy zawiodło leczenie farmakologiczne i chcą Państwo oszczędzić zwierzęciu interwencji chirurgicznej, lub gdy ze względu na stan zdrowia nie mogą przebyć operacji.