RTG

Diagnostyka obrazowa zwierząt w naszym gabinecie weterynaryjnym obejmuje oprócz badania USG (ultrasonograficznego) również badania z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego (nazywanego również promieniowaniem X). Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają wysokiej jakości aparaty rentgenowskie, dzięki którym możemy pogłębić diagnostykę, a także zaplanować leczenie oraz sprawdzić postęp prowadzone już terapii.

Aktualnie oferujemy swoim psim i kocim pacjentom m.in.:

  • zdjęcia przeglądowe głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, a także miednicy i układu kostnego (układu ruchu)
  • zdjęcia RTG stawów łokciowych i biodrowych celem wykluczenia lub potwierdzenia dysplazji stawów (badania wykonywane na potrzeby wpisu do metryki rodowodowej zwierzęcia)
  • badania kontrastowe układu moczowego, przewodu pokarmowego, kanału rdzenia kręgowego oraz przetok.

W czasie badania stawiamy na wysoki komfort naszych pacjentów. Badania przeprowadzane są w przyjaznej atmosferze, bardzo często w obecności właściciela zwierzęcia. Każdorazowo zdjęcie opisywane jest i interpretowane przez specjalistę weterynarii. Badania wykonywane są przez wykwalifikowany personel, który dba nie tylko o pacjenta, ale również często zmartwionego właściciela. W naszym gabinecie stawiamy na komfort, przyjaźń oraz zrozumienie potrzeb zwierząt potrzebujących naszej pomocy. Aparat rentgenowski jest urządzeniem, który w znacznym stopniu ułatwia nam codzienną diagnostykę wielu chorób i urazów.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą badań diagnostycznych przeprowadzanych na terenie naszego gabinetu weterynaryjnego.

RTG obejmuje:

  • wykonanie zdjęć przeglądowych klatki piersiowej, jamy brzusznej, jamy miednicznej, układu ruchu (w tym zdjęcia RTG w kierunku dysplazji stawów łokciowych i biodrowych na potrzeby wpisu do metryczki rodowodowej) oraz głowy i szyi;
  • przeprowadzenie badań kontrastowych przewodu pokarmowego, układu moczowego, kanału rdzenia kręgowego oraz przetok.
_52_9311
_52_9297
_52_9370